Nepál - krátké shrnutí 

V Nepálu se nám mooooc líbilo. Dokonce tak, že zvažujeme, že ho na naší cestě nebo někdy po ní navštívíme ještě jednou... Za našeho krátkého pobytu jsme totiž ani zdaleka nevyčerpali všechny úžasné možnosti, které Nepál turistům nabízí. Nepál vidím jako „dream country“ pro všechny sportovní nadšence a milovníky přírody. Rádi bychom proto příště zkusili nějaký adrenalinový vícedenní rafting, půjčili si horské kolo, motorku (neb půjčovny jsou na každém rohu) a vyzkoušeli nějaký hustý trek – třeba ten nejznámější kolem Annapuren nebo když na tom budem fyzicky hodně dobře, tak třeba do základního tábora Mt. Everestu...  Za návštěvu by rozhodně stál i NP Chitwan, kde je mimo jiné umístěna chovná stanice nosorožců indických a nádherná příroda... No prostě najít program na tři týdny nebude asi vůbec problém :)

www.tswatches.cz

Krom toho, Nepál je také zemí všech „pohodářů“ a hašiše. Asi 10x denně nás někdo oslovil se slovy „Haš, haš“, načež Peťa odpovídal „Huš, huš!“, takže kdo by chtěl vyměnit každoroční dovolenou v Holandsku za exotičtější zemi se stejnými možnostmi, volte Nepál!

Co se jídla týče, Nepál nám byl mnohem sympatičtější než Indie. Bylo tu i několik pokrmů, které jsme si zamilovali, jako např. tradiční nepálská Thukpa – silný zeleninový vývar s nudlemi, příp. masem výborné neopakovatelné chuti, nebo Mommo – masová a zeleninová směs v těstovinovém závitku s omáčkou. Vřele doporučujeme!

Dalším zpestřením dovolené v Nepálu mohou být nekončící nákupy. Spousta oblečení, hodně toho sportovního a řekla bych i kvalitního, pak ještě oblečení a nebo oblečení! Doslova za pár korun! Příště jedu s prázdným batohem!  A samozřejme suvenýry ve velmi široké škále – nám oči přecházeli a nevěděli jsme, co si vybrat, protože jedna věc hezčí než druhá – modlitební mlýnky, šňůry zvonů, akustické mísy, sošky Budhy i Shivy, milion věcí...

HongkongujjjHHHHHHHHh

Zpět